Dnes je 20. dubna 2024, svátek slaví Marcela

Anglický jazyk

Termíny:

Pondělí: 14:00 - 14:45 (4. - 5. ročník)
Středa: 12:15 - 13:00 (1. - 3. ročník)
Čtvrtek: 13:00 - 13:45 (6. - 7. ročník)

Vedoucí: Mgr. Lenka Madejová
Mgr. Olga Eichnerová

Kroužek AJ pro 1. a 2. ročník je zaměřen na seznámení s anglickým jazykem a postupným poznáváním a osvojováním si jeho základů na elementární úrovni. Je určen žákům prvního a druhého ročníku. Mojí snahou je děti formou her, písniček a zábavného způsobu učení připravit na povinnou výuku anglického jazyka od třetího ročníku. Výuka je vedena s podporou řady Happy house nakladatelství Oxford (učebnice, pracovní sešit, CD).  Děti si nenásilným způsobem osvojují slovní zásobu a základní fráze z okruhů jim blízkým (rodina, předměty v aktovce, barvy, počítání, oblečení, narozeniny, zvířata, ...). Kroužek slouží jako plynulý přechod k povinné výuce anglického jazyka od třetí třídy.

Kroužek AJ je pro starší žáky, kteří mají angličtinu rádi a chtějí se v ní zlepšit. Během hodin se s žáky věnujeme všem základním tématům, které probíráme při běžné výuce, rozšiřujeme si slovní zásobu a více procvičujeme základní gramatické struktury a komunikační dovednosti. Pracujeme s texty i poslechovými cvičeními, děláme rozhovory, hrajeme scénky. Nechybí samozřejmě ani hry, písničky, krátké projekty, soutěže nebo práce na PC.