Dnes je 27. dubna 2024, svátek slaví Jaroslav

Absolventi

Jsme pyšní na každého žáka, který prošel naší školou a dosáhl úspěchu v osobní, profesní, sportovní či jiné oblasti společenského dění.

Studovali u nás:

Matěj Šneberk

Matěj Šneberk po ZŠ v Královském Poříčí absolvoval s vyznamenáním sokolovské gymnázium. Nyní studuje všeobecné lékařství UK v Plzni a rád by se posléze věnoval lékařské praxi ve svém rodném městě. Na způsob výuky v Královském Poříčí vzpomíná moc rád. Docházel ve 4. a 5.ročníku před nástupem na gymnázium). Mezi jeho koníčky patří četba, chemie, biologie a historie... (a LEGO – což už je celoživotní posedlost). Pomáhal p. učiteli Morávkovi se stavěním modelů pro poříčské muzeum lega). Hraje na fagot a lesní roh v ZUŠ bandu při ZUŠ v Lokti.

Robin Panhans

Ahoj, jmenuji se Robin Panhans a jsem hrdým absolventem poříčské základky, na které jsem si „odkroutil“ první čtyři roky povinné školní docházky. Po maturitě jsem se vydal do Plzně na bakalářská studia učitelství ČJ a AJ, na která poté navázala studia magisterská v Brně. V současné době žiji opět v Poříčí, protože tady u nás je zkrátka hezky.

Mgr. Milada Březinová

Má školní léta začala zde na malé školičce a dodnes s láskou vzpomínám na mou první úžasnou paní učitelku paní Stefanovou, která již bohužel není mezi námi. Myslím, že to byla právě ona, která mě inspirovala svou prací a krásným lidským přístupem k učitelskému povolání. Během studia na Západočeské univerzitě v Plzni, kde jsem si vyzkoušela výuku dětí na velkých anonymních školách, jsem si ujasnila, že když chci učit a pracovat s dětmi, tak jedině na malé škole, kde mají k sobě učitelé, děti i rodiče mnohem blíže. Po návratu z ciziny jsem s radostí přijala pracovní nabídku a nastoupila do místní ZŠ, kterou jsem sama navštěvovala i jako dítě. Postupem doby „mojí školou“ prošly i obě mé děti a dodnes rády vzpomínají.

Fotoknihy

Absolventi 5. ročníku dostávají jako vzpomínku pamětní fotoknihu, kde jsou zachycený okamžiky z pěti let na naší škole.