Dnes je 27. dubna 2024, svátek slaví Jaroslav

Školní projekt finanční gramotnosti

Považujeme za velmi důležité, aby naši žáci během školní docházky získali co nejlepší znalosti finanční gramotnosti. Tomuto tématu se věnujeme v průběhu celého školního roku. Žáci dostávají za svoji docházku, domácí přípravu, slušné chování a udržování pořádku pravidelně výplatu. Jednou měsíčně sice musí zaplatit školné, energie, wifi a za úklid, ale zbytek peněz mohou utratit ve školním obchůdku s hračkami, nebo mohou spořit v bance a získat tak ještě úrok z vkladu. Ti, co nechtějí čekat, až si našetří, si mohou vzít půjčku, musí však počítat s tím, že hračku přeplatí. Aby žáci tématu dobře rozuměli, připravují pro ně učitelé 2krát do roka projektový den. Děti ve skupinkách procházejí jednotlivá stanoviště, kde jsou pro ně připraveny různé aktivity, kvízy a zajímavosti, vždy na určitě téma z finanční gramotnosti (např. peníze a způsoby placení, banky, půjčky a úvěry, hospodaření s penězi atd.). Děti jsou moc šikovné, spoustu věcí znají, ale pokaždé si osvojí nějaké nové informace.