Dnes je 23. dubna 2024, svátek slaví Vojtěch

Učitel

Výchovný poradce

vitek.moravek@zskralovskeporici.cz

Vystudoval jsem konzervatoř v Plzni, učitelství pro 1. stupeň na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a studium pro výchovné poradce na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Po maturitě jsem začal učit hudební výchovu na ZŠ v Královském Poříčí, kde nyní učím již na plný úvazek. Na této škole se mi líbí, že je malá a učitel má možnost se žákům více věnovat. Děti tu mají krásné rodinné prostředí s velikou zahradou a hřištěm. Také bydlím přes ulici, takže co si víc přát. Mimo to, učím na ZUŠ v Sokolově hudební nauky a soukromé hře na housle. Na statku Bernard provozuji Herničku Kostičku, kde mohou rodiče s dětmi trávit volné chvíle, pohrát si s legem nebo si jenom prohlédnout zajímavé modely postavené z lega. Ve volném čase se věnuji hře na housle, posilování, tanci, skládání hudby, výrobě kostýmů a tři roky jsem byl členem ochotnického divadla v Sokolově. Na práci učitele se mi líbí, že je velmi kreativní a člověk zde může uplatnit většinu dovedností nebo zálib, kterým se věnuje po pracovní době, nehledě na to, že se nikdy nenudíte.