Dnes je 27. července 2024, svátek slaví Věroslav

Učitelka

Speciální pedagožka

lenka.madejova@zskralovskeporici.cz

Přestože jsem si již od dětství hrála ráda na školu a paní učitelku, k práci pedagoga jsem se dostala až po několika předchozích zaměstnáních, převážně administrativního charakteru. Při zaměstnání jsem vystudovala Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni a s červeným diplomem jsem se nedočkavě vrhla do další životní etapy. Učit jsem začala na základní škole v Oloví, kde jsem zůstala tři roky. Na naší poříčské škole působím třináctým rokem. A i když je vyučování v malotřídní škole daleko složitější než v klasické „základce“, nenahraditelné je zdejší rodinné prostředí, sociální interakce a součinnost mezi dětmi a zaměstnanci školy.

Práce s dětmi, jejich vzdělávání a formování mě naplňuje a neustále fascinuje. V rámci celoživotního vzdělávání jsem vystudovala obor Speciální pedagogika při Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Mými nejoblíbenějšími předměty jsou čeština, vlastivěda a výtvarná výchova. Na naší škole vedu kroužek anglického jazyka pro 1. a 2. ročník.

K mým velkým koníčkům patří četba, nejraději mám psychologické a historické romány. Ráda chodím na výstavy, besedy, do kina, na koncerty a do divadla. Užívám si toulky přírodou, ať už pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách. Energii v zimě doplňuji u praskajícího krbu, v létě se nabíjím na sluníčku. A strašně ráda spím.