Dnes je 2. dubna 2023, svátek slaví Erika

Klobouk Podzimák s MŠ

Aktuality18. října 2022Administrátor

V úterý 18. října se žáci 1., 2. a 3. ročníku společně s předškoláky z naší mateřské školy zúčastnili akce „Klobouk Podzimák“.

V úterý 18. října se žáci 1., 2. a 3. ročníku společně s předškoláky z naší mateřské školy zúčastnili akce „Klobouk Podzimák“. Paní lektorka si pro všechny nachystala spoustu činností. Nejdříve děti se zavázanýma očima ochutnávaly podzimní plody a hádaly, o jaké ovoce se jedná. Pak ve skupinkách malovaly na velký arch papíru strom, na který lepily nasbírané listy. Poté s lektorkou poznávaly stromy, ze kterých listy opadaly. Další aktivitou bylo povídání o znacích podzimu a hledání ukrytých živočichů, např. různých druhů hmyzu. K tomu posloužily misky a pinzety. Společně si všichni zahráli různé hry s podzimní tématikou, například hru Houby a houbičky, nebo Na houbaře. Na závěr vydařeného dopoledne dostal každý z našich žáků dárek od předškoláků – krásného podzimního skřítka ze dřeva.