Dnes je 23. května 2024, svátek slaví Vladimír

Klášter Teplá

Výlety a exkurze9. prosince 2021

Ve čtvrtek 2.12.2021 se vydali žáci naší školy na historickou cestu do minulosti, která je zavedla do Kláštera premonstrátů v Teplé.

exkurze do kláštera Teplá

exkurze do kláštera Teplá

Ve čtvrtek 2.12.2021 se vydali žáci naší školy na historickou cestu do minulosti, která je zavedla do Kláštera premonstrátů v Teplé. Na této cestě historií jsme nebyli sami, měli jsme úžasného průvodce - místního pana pátera, který nás prováděl celým klášterním areálem. Prohlídka byla vhodně komentovaná a připravená pro dětské posluchače. Navštívili jsme vyhlášenou klášterní knihovnu se vzácnými knihami, modrý koncertní sál, nejstarší budovu kláštera - kostel, podzemní klášterní štolový systém a spoustu dalších zajímavých a tajemných míst klášterního komplexu. Také jsme si vyzkoušeli výuku v historické třídě klášterního konventu a osvěžili si znalosti z dějepisného učiva.